piątek, 7 lutego 2014

Odnaleźć to co zagubione

"Niektórzy z nas  zagubili gdzieś zdolność i chęć odkrywania; machnęli na nie ręką, niczym na pęk starych, niepotrzebnych już kluczy. Nawykli do szarości życia, każdego dnia wydeptują te same, na pamięć znane ścieżki. Tylko niekiedy wydaje się im, że monotonia takiego życia graniczy z szaleństwem.
Albert Einstein powiedział: "Szaleństwem jest oczekiwać, że nieustanne powtarzanie tych samych czynności któregoś dnia wreszcie przyniesie inne skutki". Monotonia i powtarzalność nie sprzyjają nowym odkryciom. Jeśli zaczniesz naprawdę szukać, naprawdę patrzeć, słuchać i zagłębiać się w zakamarki życia, odkryjesz coś, co pozwoli ci dostrzec świat w innych barwach. Odnajdziesz dawno zagubione klucze i nauczysz się otwierać nimi drzwi do nowych doznań i doświadczeń. 
...W znanym na wylot miejscu można dostrzec coś zupełnie nowego. Sztuka polega na tym, by nauczyć się uważnie badać otoczenie, nie tylko oczami, lecz także sercem-wyjść poza utarte schematy, wznieść się ponad rutynę sprawdzonych, bezpiecznych przepisów na sukces".
Park Miejski w Wolsztynie. Ze ścieżki do cypla ku zachodowi.

Tekst: Chris Orwig z Visual Poetry w przekładzie Piotra Cieślaka.

2 pisz śmiało:

Kubaplay pisze...

coś w tym jest...

magda pisze...

Taki post daje "kopa"...nie pierwszy to zresztą. Dziękuję bardzo!!!:-)