sobota, 5 sierpnia 2017

Bądź Ciszą w Szklarskiej Porębie (sierpień 2017)

W dniu 3 sierpnia 2017 roku, o godzinie 12:00, na scenie "Pod Metaforą", przy ulicy Objazdowej 1 w Szklarskiej Porębie, w ramach 50. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej, odbył się godzinny koncert zespołu Bądź Ciszą, zespołu z którego twórczością zetknąć dane mi było 7 lutego 2016.
To wówczas, patrząc z perspektywy czasu - aż półtora roku temu - narodziła się myśl, by przyjechać na dłużej w Kotlinę Jeleniogórską - miejsce, z którego zespół się wywodzi, skąd czerpie natchnienie.
Piszą o sobie tak: "...Bądź Ciszą powstało w 2012 roku, w wyniku potrzeby wyśpiewania radości życia, nadziei i pozytywnych wartości, które każdy człowiek ma zapisane przychodząc na świat, a które najczęściej się zacierają w procesie przystosowania do trudnych warunków współczesności. Takie treści zawiera w swojej poetyckiej twórczości nasza przyjaciółka Małgosia Kowzan, która stawia pytania i proponuje alternatywne podejście do życia, wobec panującej w obecnej sztuce dekadencji lub powierzchowności. Jej obraz człowieka jako istoty z natury doskonałej, kształtującej w pełni nie tylko siebie, ale i otaczającą rzeczywistość, jest nam od dawna bardzo bliski. Dlatego uzupełniamy jej przekaz naszą muzyką, dopowiadając nutami to, czego nie daje się ująć tylko w słowach. To że gramy poezję śpiewaną, jest tylko przypadkiem. Nie zwracamy uwagi na styl, formę, dbamy jednak aby muzyczne wypowiedzi były w największym stopniu czytelne i łatwe do uchwycenia. Na tym najbardziej nam zależy, bardziej niż na zdobywaniu laurów czy popularności. Dlatego najlepiej czujemy się grając kameralnie u przyjaciół przy kominku, w ogrodzie przy ognisku, w górskich chatkach i klimatycznych kawiarenkach. Przypadkiem otrzymaliśmy główną nagrodę na 47 Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Turystycznej i Studenckiej w Szklarskiej Porębie i wzięliśmy udział w kilku większych festiwalach. Jesteśmy zespołem tutejszym. Unikamy konkursów, przeglądów, ponieważ uważamy, że to co chcemy przekazać nie może podlegać ocenie i wartościowaniu. Proponujemy wszystkim bez względu na wiek, chwilę refleksji nad sobą, poczucie prawdziwego siebie, wolnego od emocji fałszujących cały nasz świat. Śpiewamy na koncertach, że warto żyć świadomie, bo życie może być piękne i jest piękne, mimo że bywa trudne..."
.
Bądź Ciszą zagrał w składzie: Magda Kulaszka - śpiew, Irek Kulaszka - gitara, Andrzej Gniewek - skrzypce, Witek Stambulski - gitara basowa, Grzegorz Paszyński - gitara, Bartłomiej Kulaszka - cajone.
Do zobaczenia, niekoniecznie za półtora roku.

P.s. Utwór ostatni a w zasadzie jego część instrumentalna, to majstersztyk pierwszej wody. Przeniósł mnie do dzieciństwa, do lat kiedy wszystko było cudowne.

0 pisz śmiało: