środa, 12 grudnia 2012

Wolsztyn 12.12.2012, godz. 12:12

Nazywam się tak a nie inaczej. Noszę takie to a nie inne imię. Urodziłem się tamtego dnia i miesiąca roku pańskiego. Minionego już. Czas jakiś temu. Większy czas raczej.
Dziś, dnia dwunastego, miesiąca dwunastego czyli grudnia, roku dwunastego (dwa tysiące), o godzinie dwunastej dwanaście, mieszkańcy Wolsztyna, zabrali się na ulicy Dr Kocha, by...zrobić sobie wspólne zdjęcie.
Inicjatywa pojawiła się niespełna dni temu kilka, bez fanfar, wydawnictw czy czasopism, lub darmowego mleka (jak to kiedyś mówiono). Facebook, strona internetowa Urzędu Miejskiego w Wolsztynie oraz plakat rozwieszony na budynku restauracji Europa, to trzy miejsca informujące o pomyśle. Wcale nie nowym pomyśle ale nowym w Wolsztynie. 
Jako gorący entuzjasta tego typu "dwunastek", uważam, że wyszło jak na pierwszy raz - prima sort.

Fotka pierwsza  - na balkonik restauracji Europa z którego "dwunastą" chwilę zatrzymano,
fotka druga - autorstwa Damiana Sarbaka (w niebieskim na balkoniku) z którym zamieniłem telefonicznych słów (serdecznych) kilka o zezwoleniu na ekspozycję jego pracy w tym miejscu, co spotkało się z aprobatą zupełną (fotografia autentyczna znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego w Wolsztynie). 
Dzięki, dzięki, dzięki za pomysł. Dziękuję Damian, dziękuję Piotr, Dzinek, Krzyś, Rosół...

3 pisz śmiało:

Marcin pisze...

Super inicjatywa - bardzo sympatyczna i integracyjna zarazem ;-)

chalupczok pisze...

Tak Marcinie, to prawda. Cieszę się, ze odbierana jest w ten sposób poza. Wielkopolską :)

ewjadaba pisze...

Ja tam myślę, że można tak przy każdej porze roku.