poniedziałek, 27 czerwca 2016

Historia pewnego zdjęcia (zdjęcie piąte)

Od czasu do mniejszego, pokazuję tutaj fotografie które posiadam w swoim archiwum, fotografie, które traktuję jako dobro rodzinne, nie wiedząc kompletnie o nich nic i nie wiedząc dlaczego akurat te a nie inne, znalazły się kiedyś w kolekcji moich dziadów a teraz w mojej. 
To zdjęcie powyżej należy do takich niewiadomych. Z racji przechowywania go wśród innych fotografii (tak mi je kiedyś przekazano) lokalizuję go w miejscowości Uzarzewo w gminie Swarzędz, powiecie poznańskim, chociaż to żaden pewnik. 
I co oznacza pozowanie tej pary z takimi a nie innymi krzyżami?

1 pisz śmiało:

Irena pisze...

Najprawdopodobniej 50 rocznicę ślubu. W ostatnią niedzielę widziałam podobne zdjęcie dziadków mojej kuzynki. I na tym zdjęciu jej dziadkowie byli w otoczeniu rodziny i trzymali takie właśnie krzyże. Kuzynka powiedziała mi, że to była 50 rocznica ślubu. Kuzynka mieszka w Wolsztynie, a śp. dziadkowie mieszkali w Dąbrowie Starej. A na Twój blog (i profil) trafiłam przypadkiem szukając info o Widzimiu Starym, gdzie z kolei mieszkali moi śþ. dziadkowie. Odwiedziłam Widzim po ponad 30 latach w ostatnią niedzielę.