wtorek, 27 listopada 2012

Jan Tomiński (dokument ślubu 1926)

Świadectwo zawarcia związku małżeńskiego Jana Tomińskiego i Heleny Reymann (moich dziadków), wypisano na druku o wymiarach 211 mm na 339 mm z drukarni Ludwika Wróbla w Wolsztynie. Ślub cywilny, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zbąszyniu, powiat nowotomyski (do dziś), zawarli w dniu 22 listopada 1926 roku (był to poniedziałek), przed urzędnikiem o nazwisku Hoffmann.
Świadkami ślubu byli wpisani do dokumentu noszącego nr 64: Stefan Łuczak ze Zbąszynia, lat 24, asystent miejski oraz Wiktor Błochowiak ze Strzyżewa, rolnik, lat 32.
Prawozgodnie skojarzeni małżonkowie to wspomniani: Jan Tomiński, nauczyciel, katolickiego wyznania, urodzony 11 lipca 1901 roku w Powodowie, powiat wolsztyński, zamieszkały w Strzyżewie, syn Jana Tomińskiego, rolnika i Marjanny z domu Rzepa zamieszkałych w Siedlcu, powiat wolsztyński, oraz Helena Reymann, bez zawodu, wyznania katolickiego, urodzona 21 maja 1899 roku w Wolsztynie, powiat wolsztyński, zamieszkała w Strzyżewie, córka Władysława Reymanna zamieszkałego w Kiełpinach i zmarłej Weroniki z domu Grüning, ostatnio zamieszkałej w Kiełpinach.

2 pisz śmiało:

Zbyszekh pisze...

Lubię taką historię...

Giga pisze...

W Zbąszyniu ślub Dziadków :), tam gdzie mieszkają moje dwie kuzynki i kuzyn :). Nie dam rady częściej pisać posty, a trzeba jeszcze iść w odwiedziny do innych, jestem już "wiekowa dama". Pozdrawiam cieplutko.