sobota, 23 maja 2015

Zakciało się wom Kalwaryji - po premierze

"Teatr Fokus prezentuje nowy spektakl - komedię Ryszarda Latko "Zakciało się wom Kalwaryji". Jest to kontynuacja, druga część sztuki "Tato, tato, sprawa się rypła" granej przez zespół teatralny w ubiegłym roku. Akcja toczy się w domu chłopa Placka po 1990 roku, już po przemianach ustrojowych, które dokonały się w Polsce. Sztuka jest komediowym ujęciem typowych polskich wad, które jeszcze wyraziściej ujawniają się w zderzeniu z nową ekonomiczną i polityczną sytuacją kraju. Chłopska mentalność i spryt bohaterów musi się sprawdzić w warunkach reformy Balcerowicza oraz ostrej rywalizacji charakterystycznej dla nowych czasów. Zaskakuje aktualność krytyki i trafność diagnozy przyczyn dzisiejszych postaw wielu ludzi. Podobnie jak pierwsza część, komedia napisana jest soczystą, jędrną gwarą z okolic Wadowic" - napisał Adam Żuczkowski - reżyser całego przedsięwzięcia, w ulotce reklamowej dostępnej przed wczorajszą premierą, która odbyła się na deskach Wolsztyńskiego Domu Kultury.
Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy tak licznie przybyli na przedstawienie, za docenienie nas aktorów - amatorów brawami, żywą reakcją podczas trwania spektaklu i słowami uznania, wypowiedzianymi we foyer, po jego zakończeniu. 
Chciałbym podziękować jednak przede wszystkim moim najbliższym, za to, że w ostatnich tygodniach wspierali mnie bezkompromisowo. 
To doprawdy wielka radość mieć taką Rodzinę!!! 
Kadry autorstwa Piotra Drozdowskiego, które w pełnym zakresie można obejrzeć tutaj. Piotrek! Zazdroszczę!!!
Teatr Fokus wciąż nadaje!!!

0 pisz śmiało: