poniedziałek, 2 stycznia 2012

Ogrodowa

Ulica Ogrodowa w Wolsztynie, to bodaj najkrótsza ulica Wolsztyna, mierząca niecałe 100 metrów. Łączy ulicę Kolejową, biegnącą wzdłuż torowisk i równoległą Mickiewicza. To na tak rzadko zwanym Zatorzu, spędziłem osiem lat uczęszczając do ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 1.
À la Orlik na terenie dawniej zwanym "Świtką". Była tam skocznia w dal, tor do biegów i boisko do gry w "nogę". Wszystko żużlowo-piaszczyste. Wieżyczka po prawej to budynek wspomnianej SP nr 1. Budynki po lewej przynależą do ulicy Marcinkowskiego. 
Budynki na wprost (trzy), to ulica Ogrodowa od zaplecza. Po lewej, mieszkalny, po prawej - Przedszkole nr 1 a przed nimi nisko-zróżowiony gospodarczy. Prawa strona to zabudowania przynależne do ulicy Kolejowej.
Za betonowym płotem podwórze Przedszkola. To właśnie przy tym ogrodzeniu (kiedyś z drucianej siatki dziurawej) stała jedna z bramek. Za blokami na ulicy Kolejowej widoczny fragment Dworca PKP.
Dawne boisko na Świtce widziane z "murawy". Budynek za drzewami po lewej (i na pierwszym zdjęciu na wprost) to obecny Dom Dziecka "Droga", już przy ulicy Marcinkowskiego 6.
Ogrodowa 2 w Wolsztynie. Nie chcę wiedzieć skąd te anteny ściągają sygnał...
...a to bohaterka, widziana od ulicy Kolejowej. Po prawej zabudowania Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich (kiedyś SP 1).

0 pisz śmiało: